!!! Čo prináša zmena počasia!!!

Aktuality.

Prudká zmena počasia nám prináša v tomto ovocinárskom roku nové výzvy…

Podľa predpovede nás čakajú dva chladné a upršané týždne s nočnými teplotami okolo nuly.

Čo môžeme urobiť teraz, je dopriať rastlinám výživu na lepšie zvládnutie stresu z chladu a zvýšenie odolnosti pri teplotách tesne pod nulou.

Na to môžeme využiť napríklad postrek biostimulantom z morských rias -Alga 600, alebo bakteriálnym prípravkom Amazon N.

Momentálny prudký a vytrvalý dážď nám trošku pomôže znížiť vysoký infekčný tlak múčnatky, ktorá mala doteraz po dobrom prezimovaní ideálne podmienky na šírenie sa.

Naopak pri dokvitajúcich hruškách a kvitnúcich jabloniach sa prudko zvyšuje infekčný tlak hrdze hruškovej a chrastavitosti jabloní.

Tu môžeme použiť napríklad prípravky POWEROF K+, BOR OIL, alebo kombináciu meďnatého prípravku CUPROTONIC + CHITOPRON + BOR OIL z ekologických prípravkov, či z klasických prípravkov napríklad BELLIS, ktorý zaberie tiež na chrastavitosť aj múčnatku…

Čo je však dôležité – v tomto období naďalej sledovať kôstkoviny, keďže dané počasie podporuje moniliózu kôstkovín, ktorá sa nám začala prejavovať vo veľkej miere. Okamžite po zistení odstrániť rezom napadnuté časti a pristúpiť k druhému postreku po odkvitnutí prípravkami SIGNUM alebo PROLECTUS – podľa toho, ktorý sme použili predtým, keďže prípravky sa majú striedať kvôli rezistenciii.

Tento postrek však už nechráni napadnuté časti!!!

Peter Bella