Poďakovanie k 3.ročníku výstavy „Farmárske dni“

Milí Záhradkári,

ako iste viete, v piatok dňa 10.9.2021 sa v kultúrnej sále Kriváň uskutočnil v rámci dní mesta Vrútok náš 3.ročník výstavy ovocia, zeleniny a kvetov pod názvom „Farmárske dni“.

Tento ročník bol nad naše očakávania, nakoľko úroda v tomto regióne bola poznačená výkyvmi počasia, no napriek tomu sa nám podarilo skombinovať neskutočne pestrú kompozíciu.

Medzi našich záhradkárov – pestovateľov z Turca, ktorí sa prišli pochváliť svojimi výpestkami sa výstavy zúčastnili aj prizvaní hostia ako pani Evička Šidová, ktorá nám bola nápomocná svojou pomológiou, Stanko Stroška, ktorý zasvätil návštevníkov do spôsobov pestovania a využitia moruší, pán Bohumír Mojžiš radami o reze ovocných drevín, chorobách a škodcoch, a v neposlednom rade aj pán Ing. Marián Komžík, svojimi životnými skúsenosťami z ovocinárskej oblasti.

Obrovské vďaka patrí nášmu úžasnému členovi a priateľovi Miroslavovi Cibulkovi z Topoľčian, ktorý nám bol nápomocný od samého začiatku plánovania výstavy až po koniec, Miškovi Lašutovi za propagáciu a vyhotovenie plagátov, Ing. Ivkovi Gondášovi za pomoc a podporu a Milošovi Polcerovi z Opatoviec nad Nitrou za kolekciu jabĺk.

Medzi vystavovateľov by sme dali do popredia Mirka Podstreleného, ktorý nám za včelárov predviedol prezentáciu o chove a produktoch včiel, nielen pre deti Materských a Základných škôl, ale aj pre širokú verejnosť, Petrovi Bellovi a jeho mame za jeho širokú kolekciu viniča, rôznych odrôd jabĺk a jedlých byliniek. Ďalej Júlii Gazdíkovej za produkty zo svojej záhradky a sušené produkty z ovocia, Jurajovi Bečkovi za kolekciu melónov a uhoriek, manželom Závackým z firmy Floring s.r.o. za prezentáciu svojich vín a letničiek. Michalovi Náčinákovi a Jankovi Šupovi za skvelú prezentáciu a poradenstvo pri pestovaní kaktusov a sukulentov, Petrovi Belicovi za široký výber výpestkov z jeho záhrady, rodine Novákovcom a Dvoranovcom za výpestky, Kvetoslave Schererovej a rodinke Winsdichovej za ich spoločnú kolekciu výpestkov, pani staroske a záhradkárom z obce Žabokreky /pani Rišianová, pani Ogureková a Hubáčkovci/za spestrenie výstavy svojimi dopestkami.

Veľké ďakujeme aj Miškovi a Lidke Nemcovcom za výpestky a pomoc pri organizácii a hudobníkom Vlastíkovi a Ivke Brisudovcom za spestrenie kultúrneho programu pri spoločnom posedení.

Osobitné poďakovanie patrí Lucii Slávikovej, ktorej sme vďační, že po prvý krát v rámci tradícií našich výstav prezentovala odbornú prednášku o pôde a života v nej, vďaka ktorej položila základy do budúcna k tématike, ktorej sa chceme hlbšie venovať.

Ďakujeme samozrejme aj mestu Vrútky /primátorovi Branislavovi Zacharidesovi a Mirke Migátovej/ za podporu a možnosť zrealizovania našej výstavy.

Ďakujeme pani Riaditeľkám, Učiteľkám a Vychovávateľkám, že dali deťom možnosť vidieť, čo všetko sa dá v našich záhradách dopestovať.

Na záver veľká vďaka vám, ktorí ste si našli čas a strávili ste pár chvíľ s nami.

Prajeme si a zároveň veríme, že novonadobudnuté poznatky, ktoré ste mali možnosť získať vďaka tomuto ročníku vám budú nápomocné.

Sme nesmierne vďační, že sa nám podarilo uskutočniť v princípe „Okresnú výstavu“ aj napriek tejto pandemickej situácii na čo najvyššej úrovni.

Srdečná vďaka.

Vaši M & M´S

Komentuj článok
Please follow and like us:
error