Finálna úprava našej „cukríkovej“ záhradky.

Milí záhradkári,

chceli by sme vás oboznámiť, že sme dnes zrealizovali Veľkonočnú brigádu so zámerom finálnej úpravy pozemku okolo výsadby ovocných stromčekov.

Touto cestou by sme sa chceli nesmierne poďakovať jedenástim dospelákom a piatim deťom za to, že si našli čas a chuť a obetavo pracovali od 10,00 do 16,30 nezištne so zámerom vytvoriť spoločný priestor nielen pre ovocinárov.

Splanírovali sme na dvoch ároch pozemok, na ktorý sme doviezli ďalších 20 ton ornice, ktorú sme rozhrabávali, uvalcovali a následne vysievali trávnik. Pomedzi stromky sme vytvorili 8 vyvýšených záhonov, ktoré budú slúžiť na

účel pestovania semenáčov, ktoré následne budeme vrúbľovať a očkovať, používať na dopestovanie drobného ovocia z odrezkov a samozrejme ich skrášlime aj výsadbou trvaliek a byliniek. Stromčeky sme následne zamulčovali slamou, aby sme šetrili závlahou.

Posledné prianie je, aby prišli mierne zrážky, ktoré nám naštartujú vysiatu trávu, aby naše ihrisko dostalo finálny vzhľad.

Ďalšia prednáška bude 18. mája, na ktorú Vás všetkých srdečne pozývame, ktorej súčasťou bude okrem ochrany ovocných drevín, rez kôstkovín v súkromnej záhrade na Karvaša a Bláhovca spojené s posedením.

O výsledku našej dnešnej práce sa môžete presvedčiť sami..

Ešte raz všetkým srdečne ďakujeme a prajeme krásne sviatky.

Vaši M&M´S

 

Komentuj článok
Please follow and like us:
error